A Cloudenergy 72V Golf cart LiFePO4 akkumulátor 76 8V 120Ah 9216Wh GFS72-120 modellje egy mélyciklusú LiFePO4 akkumulátor, amelyet kifejezetten 72V-os golfkocsikhoz, például EZGO és Club Car modellekhez terveztek. Névleges feszültsége 76,8V. A csomagban magát a 76,8V 120Ah (9216Wh) kapacitású akkumulátort és egy tartozékcsomagot találsz. Ez a Cloudenergy akkumulátor nemcsak a nagy kapacitásával tűnik ki, hanem az A osztályú LiFePO4 celláknak és a beépített 250A-es BMS-nek köszönhetően.
- Mi ez?
- LiFePO4 golfkocsi akkumulátor
- Mit tud?
- 72V névleges feszültség, 120Ah kapacitás, 9216Wh használható energia, 6000+ ciklusos élettartam, beépített 250A BMS, Bluetooth, érintőképernyő, IP67 vízállóság
- Mibe kerül?
- 729 016 Ft kuponnal
- Kinek jó?
- 72V-os EZGO és Club Car golfkocsi tulajdonosoknak, akik nagy kapacitású és hosszú élettartamú akkumulátort keresnek
A termék megvásárolható a Banggood áruházban a BGCP2294 kuponkóddal 729 016 Ft; EU raktárból szállítva.
Miért LiFePO4 és mit jelent a 72V a golfkocsiknál?
A LiFePO4, vagy lítium-vas-foszfát akkumulátorok az utóbbi években egyre népszerűbbé váltak, különösen azokban az alkalmazásokban, ahol a biztonság, a hosszú élettartam és a nagy teljesítmény kiemelt szempont. A hagyományos ólom-sav akkumulátorokkal szemben a LiFePO4 cellák sokkal több töltési ciklust képesek elviselni – a Cloudenergy GFS72-120 esetében ez 6000+ ciklus, ami a gyártó szerint akár 10 év élettartamot jelent. Ez azt jelenti, hogy az akkumulátor sokkal tovább fogja szolgálni a golfkocsit, mint egy hagyományos típus, kevesebb cserére és fenntartásra van szükség.
A számok mögött: 120Ah kapacitás és 3C kisülési arány
A Cloudenergy GFS72-120 akkumulátor 120Ah (amperóra) névleges kapacitása azt jelenti, hogy elméletileg 120 amper áramot képes leadni egy órán keresztül. Ez a 9216Wh (wattóra) használható energiával együtt. A golfkocsi motorjának és a terepviszonyoknak a függvényében persze ez az érték változhat, de egy 120Ah-s akkumulátor biztosít energiát.
A 3C kisülési arány egy technikai paraméter, ami arra utal, hogy az akkumulátor a névleges kapacitásának háromszorosát is képes leadni áramban. A folyamatos kisülési áram 250A, a csúcs kisülési áram pedig 900A/1s. Ez a műszaki adat azoknak fontos, akik gyakran használják golfkocsijukat kihívást jelentő terepen vagy nagy terhelés mellett.
Intelligens védelem és adatkommunikáció: BMS és Bluetooth
A Cloudenergy GFS72-120 akkumulátor beépített 250A-es BMS (Battery Management System) táblával rendelkezik. A BMS egy kritikus alkatrész a lítium akkumulátorokban, amely felügyeli és védi az akkumulátor celláit. A gyártó szerint ez a BMS 100%-os teljes védelmet nyújt a túltöltés, túlmerülés, túláram, túlmelegedés és rövidzárlat ellen. Ez nemcsak az akkumulátor élettartamát növeli, hanem a biztonságos működést is garantálja.
A Bluetooth funkció és a kör alakú érintőképernyő további kényelmi és felügyeleti lehetőségeket biztosít. Bár a Bluetooth alkalmazás pontos neve és elérhetősége nem ismert, a Bluetooth funkció lehetővé teszi az akkumulátor állapotának, töltöttségi szintjének és egyéb paramétereinek ellenőrzését okostelefonon keresztül. Az érintőképernyő közvetlenül az akkumulátoron biztosít hozzáférést a legfontosabb adatokhoz.
Extrém körülményekre tervezve: IP67 védelem és hőmérsékleti tartomány
Az IP67-es vízállósági besorolás azt jelenti, hogy a Cloudenergy GFS72-120 akkumulátor porálló, és ellenáll a vízbe merítésnek. Ez a védettség fontos lehet golfkocsik esetében, amelyek gyakran vannak kitéve esőnek, sárnak vagy poros környezetnek.
A -20°C ~ 60°C közötti működési hőmérséklet tartomány is jelzi az akkumulátor robosztusságát. Ez a hőmérsékleti tartomány lehetővé teszi a használatot különböző éghajlati viszonyok között. Fontos azonban megjegyezni a töltésre és kisütésre vonatkozó hőmérsékleti korlátokat: az alacsony hőmérsékletű töltés -5°C alatt leáll, és 0°C felett áll vissza, míg az alacsony hőmérsékletű kisütés -20°C alatt leválasztódik. Ez a védelem megakadályozza az akkumulátor károsodását extrém hidegben, ami LiFePO4 technológia sajátossága.
Cloudenergy GFS72-120: Kinek éri meg és kinek nem?
Ez a Cloudenergy GFS72-120 akkumulátor ideális választás azoknak a golfkocsi tulajdonosoknak, akik EZGO vagy Club Car modellel rendelkeznek, és 72V-os rendszert használnak. Különösen előnyös lehet azok számára, akik hosszú élettartamú, nagy kapacitású és megbízható energiaforrást keresnek, amely akár 6000+ ciklust is kibír. Azok is profitálhatnak belőle, akik szeretik a modern funkciókat, mint a Bluetooth kapcsolat és az érintőképernyős kijelző, illetve akiknek fontos az IP67-es vízállóság és a széles hőmérsékleti tartomány miatti tartósság.
Viszont nem ez a megfelelő választás azoknak, akiknek nem 72V-os golfkocsijuk van, vagy akiknek nincs szükségük ilyen magas szintű védettségre és extrém hőmérsékleti tűrésre. Ha a golfkocsid más márkájú, vagy alacsonyabb feszültségen működik, akkor ez az akkumulátor nem lesz kompatibilis.
Rendelés előtt ellenőrizd
- Kompatibilitás: Győződj meg róla, hogy a golfkocsid 72V-os rendszerrel rendelkezik, és EZGO vagy Club Car márkájú.
- Tartozékcsomag: Vedd figyelembe, hogy a tartozékcsomag pontos tartalma nem ismert, így esetlegesen további kiegészítőkre lehet szükséged.
- Bluetooth alkalmazás: A Bluetooth funkcióhoz tartozó alkalmazás neve és elérhetősége nem ismert, ami befolyásolhatja a Bluetooth funkció kihasználhatóságát.
- Töltési idő: A gyártó szerint az 5,5 órás töltési idő egy “mellékelt 20A-es töltővel” értendő, de a töltő specifikációi részletesebben nincsenek feltüntetve, és nem ismert, hogy ez a töltő része-e a tartozékcsomagnak.
- Súly: Az akkumulátor 67 kg-os súlya jelentős, ezért érdemes ellenőrizni, hogy a golfkocsid vázszerkezete elbírja-e.
A Cloudenergy GFS72-120 legfontosabb technikai adatai
- Névleges feszültség: 76,8 V: Ez a feszültség a LiFePO4 cellákra jellemző, és a 72V-os golfkocsi rendszerekhez lett tervezve, biztosítva az optimális teljesítményt.
- Névleges kapacitás: 120Ah: A golfkocsi hatótávjának és üzemidejének alapja.
- Használható energia: 9216Wh: Ez az érték mutatja meg, mennyi energiát tud valójában felhasználni a golfkocsi.
- Élettartam ciklusban: 6000+ ciklus: A LiFePO4 technológia egyik legfőbb előnye, ami a gyártó szerint akár 10 év élettartamot is jelenthet, jelentősen meghosszabbítva az akkumulátor hasznos élettartamát.
- Beépített BMS: 250A BMS tábla: A Battery Management System védi az akkumulátort a túltöltéstől, túlmerüléstől és más károsodásoktól, biztosítva a biztonságos és hosszú távú működést.
- Vízállósági osztályozás: IP67: Ez a besorolás garantálja, hogy az akkumulátor porálló és ellenáll a vízbe merítésnek, ami ideális a golfpályák nedves és poros környezetében.
- Méretek: 700 × 285 × 227 mm: Fontos ellenőrizni, hogy az akkumulátor mérete befér-e a golfkocsi akkumulátortartójába.
- Súly: 67 kg: Egy viszonylag nehéz akkumulátor, ami befolyásolhatja a golfkocsi össztömegét és stabilitását.
A termék megvásárolható a Banggood áruházban a BGCP2294 kuponkóddal 729 016 Ft; EU raktárból szállítva.
Vásárlás itt:
Cloudenergy 72V Golf cart LiFePO4 akkumulátor 76 8V 120Ah 9216Wh 250A BMS 6000 ciklusok bluetooth érintőképernyő IP67 vízálló mélykörű akkumulátor EZGO Club Car számára GFS72-120
Gyakori kérdések a technikai részletekről
K: Mi az a LiFePO4 akkumulátor, és miért jobb egy golfkocsiban?
V: A LiFePO4 (lítium-vas-foszfát) akkumulátorok a lítium-ion akkumulátorok egy típusa, amelyek hosszabb élettartamot (6000+ ciklus) nyújtanak, mint a hagyományos ólom-sav akkumulátorok.
K: Milyen golfkocsikkal kompatibilis a Cloudenergy GFS72-120?
V: A Cloudenergy GFS72-120 modellt kifejezetten 72V-os golfkocsikhoz tervezték, és kompatibilis az EZGO és Club Car márkákkal.
K: Mit jelent a 120Ah kapacitás és a 9216Wh használható energia?
V: A 120Ah a névleges kapacitás, ami azt jelenti, hogy az akkumulátor 120 amper áramot képes leadni egy órán keresztül. A 9216Wh a használható energiamennyiséget jelöli, ami a golfkocsi hatótávját és üzemidejét határozza meg.
K: Mi a szerepe a beépített 250A BMS-nek?
V: A BMS (Battery Management System) védi az akkumulátort a túltöltés, túlmerülés, túláram, túlmelegedés és rövidzárlat ellen, ezzel biztosítva az akkumulátor biztonságos és hosszú távú működését.
K: Mit takar az IP67-es vízállósági besorolás?
V: Az IP67 azt jelenti, hogy az akkumulátor porálló, és ellenáll a vízbe merítésnek, ami ideálissá teszi kültéri használatra.
K: Milyen hőmérsékleten használható az akkumulátor?
V: Az akkumulátor működési hőmérséklet tartománya -20°C és 60°C között van. Fontos azonban, hogy a töltés -5°C alatt leáll, és 0°C felett áll vissza, a kisütés pedig -20°C alatt leválasztódik.
K: Milyen töltési idővel számolhatok?
V: A gyártó szerint az akkumulátor 5,5 óra alatt tölthető fel teljesen a mellékelt 20A-es töltővel. A töltő specifikációi és az, hogy pontosan része-e a tartozékcsomagnak, nem ismert.
K: Van-e Bluetooth funkciója, és hogyan használható?
V: Igen, az akkumulátor rendelkezik Bluetooth funkcióval, ami valószínűleg lehetővé teszi az akkumulátor adatainak (állapot, töltöttség) okostelefonon keresztüli ellenőrzését. A Bluetooth alkalmazás neve és elérhetősége azonban nem ismert.
K: Mekkora az akkumulátor súlya és mérete?
V: Az akkumulátor súlya 67 kg, méretei pedig 700 × 285 × 227 mm. Ezeket az adatokat érdemes ellenőrizni a golfkocsi akkumulátortartójával való kompatibilitás érdekében.
K: A tartozékcsomag pontos tartalma ismert?
V: Nem, a tartozékcsomag pontos tartalma nem ismert a forgalmazó által.
Ez nem teszt, hanem termékbemutató, amit a forgalmazó által megadott adatok alapján írtunk.
Több kupon és ajánlat a kupon.hoc.hu oldalon!
Iratkozz fel YouTube csatornánkra!